Громадяни міста вже давно справедливо вимагають вжити необхідних заходів щодо порушників правил паркування, особливо в центральній історичній частині міста, і Департамент транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху і КП «Одестранспарксервіс» робили все можливе в межах своїх повноважень. Але при відсутності механізму притягнення порушників правил паркування до відповідальності зробити це було дуже складно.
На жаль, безкарність призводить до вседозволеності і деякі автовласники, які відчували безкарність, залишали свої автомобілі, на тротуарах, навіть на проїжджій частині, ставили свої машини поперек розмітки, або, взагалі, поруч з розміткою, кидали свої машини на перехрестях в зоні зупинок пасажирського транспорту, що створювало перешкоди руху пасажирів і пішоходів, ускладнювало видимість водіїв, заважало проїзду міського транспорту, створювало загрозу для дітей, школярів і просто пішоходів.
З 27.09.2018р. вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» від 21.12.2017р. №2262-VIII.
З’явився ефективний контроль за дотриманням правил дорожнього руху при паркуванні автотранспорту.
Закон передбачає чіткий механізм притягнення порушників правил паркування до відповідальності, що, в свою чергу, буде стимулювати водіїв дотримуватися цих правил.
Законом передбачені посади інспекторів по паркування, які будуть наділені такими повноваженнями:
— правом виписувати постанову, або повідомлення про несплату за послуги паркування, паркування на місцях для інвалідів;
— правом складати протокол про адміністративне порушення правил зупинки, стоянки в разі тимчасового затримання транспортного засобу (евакуації);
— правом складати протокол про адміністративне порушення в частині відсутності паркоматів, терміналів на майданчиках для паркування (автостоянках);
— правом складати протокол про адміністративне порушення в частині порушення правил функціонування майданчиків для паркування, автостоянок, порушення розміщення автотранспорт;
— правом тимчасового затримання транспортних засобів (евакуація) за порушення правил зупинки, стоянки на майданчиках (автостоянках), несплати за послуги з паркування, паркуванні на місцях, призначених для інвалідів, за умови, що розміщення транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху;
При цьому, інспектора зобов’язані повідомляти порушника, посилаючи інформацію за допомогою мобільного зв’язку або електронною поштою.
З метою забезпечення паркувального простору відповідно до вимог чинного законодавства України, створення сприятливих умов для зменшення навантаження на вулично-дорожню мережу міста було створено підрозділ інспекторів в складі Департаменту муніципальної безпеки. В даний час відбувається набір професійних кадрів на зазначені посади з необхідним досвідом роботи.
Завдання інспекторів буде дуже важкою. Необхідно в найкоротші терміни навести порядок з паркуванням в місті, особливо в центральній історичній частині.
Звичайно, це завдання буде вирішуватися в комплексі і в тісній взаємодії з іншими відповідними заходами, будуть підключені фахівці Департаменту транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху, КП «Одестранспарксервіс», інші департаменти Одеської міської ради.
Злагоджена робота всіх міських служб дозволить вирішити всі поставлені завдання, покращити упорядкування паркування автотранспорту в місті Одесі, а саме:
1. Розвантажити центр і впорядкувати паркування автотранспорту.
2. Збільшити ефективність використаної площі.
3. Ввести інноваційні технології при наданні послуг з паркування.
4. Значно покращити рух громадського транспорту, створивши сприятливі умови для городян.
5. Зробити безпечними пішохідні переходи.
6. Звільнити тротуари, газони, перехрестя від неправильно припаркованих машин.
7. Поліпшити екологічну обстановку та естетичний вигляд в центрі міста.
9. Збільшити надходження до міського бюджету.
10. Підвищити доступність місць для платного паркування.

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные для заполнения поля помечены *

Отправить